Süet Deri Nedir ?

Suet Deri 1

 

Süet deri sahip olduğu özel dokusu sayesinde, en popüler deri türlerinden biridir. Keçi, dana ve oğlak derisinin zımpara edilmesi ile elde edilen bir deri türüdür.

En önemli özelliklerinden biri ayakkabı, koltuk ve daha birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen bir yapıya sahip olmasıdır. Kullanıldığı alanlarda yarattığı his son derece güzel ve hoş olduğu için birçok alanda kullanılır. Bu derilerin bilinmesi gereken daha birçok önemli özelliği vardır.

Süet deri nedir ve neden bu kadar tercih edilir birlikte inceleyelim. Öncelikle süet deri de aynı şekilde hayvan derisinden elde edilir. Dana, oğlak ve keçi derilerinin, zımparalanması ile elde edilir. Bu derinin alt kısmı, uyuklanmış haldedir ve bu sebeple de çok yumuşaktır. Birçok farklı renklere getirilebilir. Yapısı gereği hassas bir kumaş türü olduğu için işlem yapılırken çok dikkatli olunması gerekir.

Suet Deri

Süet Derilerin Özellikleri

Süet derinin özellikleri  yapısı oldukça güzeldir ve bu etmenlerden dolayı da çok fazla tercih edilen bir üründür. Bu tip kumaşların veya deri çeşitlerinin daha hassas kullanılması gerekir. Ürünün genel özellikleri:

  • Oldukça hassas bir deri türüdür. Bu yüzden kullanımı sırasında çok dikkatli olunması gerekir.
  • Çabuk leke tutar ve ayrıca bu lekenin giderilmesi de zordur.
  • İkiye ayrılan deri türlerinde, etli kısımdaki derilerden süet deri üretilir.
  • Hafif tüylü bir yapısı vardır. Dokusunun yumuşaklığı ve hoş his buradan gelir.
  • Süet derilerin üzerine deodorant ve parfüm sıkılmaması gerekir.
  • Süet üretimi sırasında en çok dikkat edilen unsurlardan biri dolgunluk ve mukavemettir.
  • Görüntüsü itibariyle süet deriler çok şık ve elegan yapıya sahiptir. Mükemmel görüntüsünün yanı sıra bakımı ise oldukça zordur.

Süet Deri Nasıl Yapılır?

Süet deriler, aslında bir derinin yüzeyinden en uzak bölümü olan bir tür bölünmüş deridir. Derinin direkt kendisi değildir. Birçok hayvanın derisinden üretilebilir. Kalın bir posta sahip olmasına karşın, kıvrımlı bir yapısı vardır. Derinin içinde en derin katman, kabarık ve ince bir malzeme ortaya çıkarılması için kesilir. Genel olarak üretimi sırasında, derinin katmanı alınır ve sonrasında zımpara işlemi yapılarak, süet deri oluşturulur.

s

Daha önce de bahsettiğimiz gibi süet derinin bakımı oldukça dikkat ve özen gösterir. Çünkü inanılmaz hassas bir yapıya sahiptir. Renginin bozulmaması için özellikle kimyevi ürünlerden uzak durulması gerekir. Eğer süet bir ürününüz varsa, ona uygun olarak üretilen bakım malzemeleri kullanılmalıdır. Bakımlarının yanında ayrıca ürün işlenirken de çok dikkat edilmesi gerekir. Süet deri kullanım alanları çok geniş diyebiliriz. Şık yapısı ve kullanıldığı alanlarda yarattığı etki sebebiyle çokça tercih edilen ve kullanılan bir üründür.

Süet Deri Fiyatları

Yapısı ve görüntüsü ile birçok kişinin favori deri türleri arasında yer alan süetin fiyatı da aslında ortalamadır. Süet deri fiyatları ürünün ne kadar doğal ve yapı olarak ne kadar iyi durumda olduğuna göre belirlenir. Bu noktada da özellikle derinin doğallığına dikkat edilmesi gerekir. Hangi deri türünü satın alırsanız alın, mutlaka orijinal olduğuna emin olmanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Süet derinin kullanım alanları nelerdir?

Süet deri yaşam alanlarımızda pek çok yerde kullanılabilen son derece güzel ve etkili bir üründür. Bu ürünün en önemli özelliği, kullanıldığı alanların çok daha iyi görünmesini sağlamaktır.

Süet deri kullanılırken nelere dikkat edilir?

Süet deri kullanılırken de deri ile bir şeyler imal edilirken de çok dikkat edilmesi gerekir. Ne kadar hassas uygulama yapılırsa o kadar etkili sonuçlar elde edilir. Bu sebeple ürününün genel dokusuna ve yapısına mutlaka çok dikkat edilmesi önemlidir.

Süet deri pahalı mı?

Süet deri genel olarak özel bir deri türüdür. Ancak diğer deri türlerinden çok pahalı diyemeyiz. Deri kumaşların genel anlamda fiyatlarının yüksek olması da çok normaldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir