Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır ?

Gercek Deri Nasil Anlasilir 1

 

Gerçek deri nasıl anlaşılır sorusu sıklıkla karşılaşılan ve insanların cevabını merak ettiği sorulardan biridir. Özellikle deri bir ürün alınmak istendiğinde veya deri ile ilgili imalat yapılmak istendiğinde insanların ilgilendiği konulardan biridir.

Gerçek deri ürün imal etmek isteyen ve kullanmak isteyen kişiler için bir derinin gerçek olup olmadığını anlayabilmek önemli bir detaydır. Buna göre ürünü satın almayı düşünenler için gerçek bir deri nasıl olur bilgi vermek istiyoruz.

Derinin Gerçek Olup Olmadığını Anlamanın Yolları

Hakiki deri nasıl anlaşılır sorusuna verilebilecek pek çok cevap vardır. Çünkü aslında sahte deriyle gerçek deri arasında çok bariz farklılıklar vardır. Bu farklılıkların neler olduğunu bilmeyenler, ne yazık ki kötü niyetli kişiler tarafından dolandırılmaktadır. Bu durumlar karşı karşıya kalmak istemiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gerekenler:

Gercek Deri Nasil Anlasilir

Satın Aldığınız Ürünün Üstünde Bariz Şekilde Gerçek Deri İbaresi Bulunmalı

Gerçek deri satın almak istiyorsanız öncelikle aldığınız ürünü iyice araştırmalı ve üzerinde gerçek deri yazan ibarenin bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Satıcıya bunu sorduğunuzda size ayrıca kaçamak cevaplar veriyorsa da dikkat etmeniz gerekir.

Gerçek Derinin Yüzeyinde Gözenek Olur

Gerçek derilerin yüzeyi, bir hayvanın veya kendi derimizin olduğu gibi gözenekli olur. Üretim sürecinde çeşitli işlemler yapılarak, derinin yüzeyindeki kusurların bir kısmı götürülür. Ancak yüzeyi tamamen kusursuz görünüme sahip olmaz.

Baskı Yapıldığında İz Kalır

Gerçek deri üzerinde herhangi bir baskı uyguladığınızda geride izi kalır. Normal suni derilerde kumaş hemen eski haline dönerken, gerçek deri de ise o bölgede baskının izi kalır.

Gerçek Deri Kokar

Gerçek deriyi, suni derilerden ayıran en önemli fark, şüphesiz kokusudur. Suni derilerde de hafif koku olur ancak o bariz biçimde plastik kokar. Oysa gerçek deri daha çok küflü ve doğal bir kokuya sahiptir.

Gerçek Derinin Dokusu Farklıdır

Gerçek derinin dokusu bariz bir şekilde farklıdır. İnanılmaz yumuşak ve hoş bir hissiyata sahiptir. Suni derilerde asla bu hissiyatı almazsınız. Gerçek derinin kendine özgü, hassas ve mükemmel bir dokusu vardır. Daha önce bir gerçek deriye dokunduğunuzda zaten onu diğer derilerden kolaylıkla ayırt edebilir hale gelirsiniz.

Gerçek Deri Nemi Çeker

Gerçek deri tamamen doğal olduğu için nemi çekme özelliği vardır. Üzerine dökülen suyu emer. Bu işlemi suni deri üzerinde yaptığınızda ise su akıp gidecektir. Üzerine dökülen suyu çekmesi, gerçek derinin en önemli özelliklerinden biridir.

Gerçek Deri de Farklı Renklerde Olur

Toplumda yer alan gerçek derinin farklı renklerde olamayacağı düşüncesi tamamen yanılsamadır. Gerçek deride istenilen renge boyanabilir ve renklendirilir. Bitkisel tabaklama yapıldığı için de dokusunda herhangi bir değişim olmaz.

Gerçek Deri Her Zaman Daha Pahalıdır

Gerçek deriyi hiçbir zaman uygun fiyatlara alamazsınız. Çünkü özel ve hassas bir üründür ve hem üretim aşaması çok daha zor hem de çok fazla elde edilen bir ürün değildir. Bu bakımdan da çok daha yüksek fiyatlarla satılır. Gerçek deri fiyatları bazen oldukça yüksek rakamlara ulaşabilir ve ulaşılması da oldukça güç olabilir. Sizler satın alırken yine de sadece fiyat konusuna odaklanmamalı aynı zamanda gerçek derinin anlaşılması için odaklanılması gereken konularla da ilgilenmelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gerçek deri neden pahalı olur?

Gerçek deri hem zor bulunduğundan hem de çok daha meşakkatli bir şekilde elde edildiğinden dolayı daha pahalı olur. Ayrıca gerçek deride sınırsız üretimi gibi bir durum söz konusu da değildir.

Gerçek deri neden kokar?

Gerçek deri, bir canlının kendi derisi olduğu için doğal bir kokuya sahiptir. Yapay bir plastik kokudan çok rahat ayırt edilebilir.

Gerçek deri ürünler nereden satın alınır? 

Gerçek deri ürünlerini, mutlaka güvenilir ve yukarıda belirttiğimiz şartlara uygun olan satıcılardan almanız gerekir. Sizlere verdiğimiz bilgiler doğrultusunda, ürünlerin gerçek olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir